اخبار فناوریاندروید

اندروید به زودی به شما امکان کنترل گوشی با حرکات صورت را می دهد

امکان کنترل گوشی با حرکات صورت : Android Accessibility Suite مجموعه ای از ابزارهای رسمی دسترسی برای دستگاه های اندروید است. در حال حاضر,آخرین نسخه بتا اندروید 12 شامل یک ویژگی جدید است که به شما امکان می دهد دستگاه اندروید خود را با حرکات چهره کنترل کنید.

گوگل در حال کار بر روی ویژگی جدیدی برای Android Accessibility Suite است که به شما امکان می دهد دستگاه خود را با حالت و حرکات چهره کنترل کنید. این ویژگی جدید که Camera Switch نامیده می شود ، در نسخه بتا نسخه 12 اندروید گنجانده شده است.زمانی که این ویژگی فعال شود، از دوربین سلفی گوشی برای شناسایی حالت چهره استفاده می‌کند.

امکان کنترل گوشی با حرکات صورت

توسعه دهندگان XDA می گویند که کاربران می توانند از حالت های چهره برای کنترل های دستگاه خود استفاده کنند.برای مثال, با باز کردن دهان,یا اخم کردن یا خندیدن می توانید از گوشی بخواهید فعالیت مورد نظر را انجام بدهد.

تا زمانی که این قابلیت فعال هست,از طریق نوتیفیکیشن به شما هشدار داده می شود.

در حالی که قابلیت کنترل گوشی با حرکات صورت در اندروید ۱۲ قرار دارد. به نظر نمی‌رسد منحصر به همین سیستم عامل باشد. چرا که توسعه‌دهندگان توانسته‌اند این مجموعه دسترسی‌پذیری را روی دستگاهی با اندروید ۱۱ هم نصب کنند و به چنین قابلیتی دست یابند.

باید تا پاییز صبر کرد و جزییات دقیق این قابلیت را مشاهده کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *