اخبار فناوری

شیائومی برای اولین بار پرفروش ترین برند گوشی نام گرفت

شیائومی پرفروش ترین برند گوشی: فروش شیائومی 26 درصد در ماه ژوئن افزایش یافت. این شرکت سهم 17.1 درصدی از کل تلفن های هوشمند فروخته شده در سراسر جهان در ماه ژوئن را به خود اختصاص داد.

بر اساس داده های آماری شرکت تحقیقاتی Counterpoint شیائومی در ماه ژوئن 2021 برای اولین بار توانسته جایگاه بیشترین فروش در کل جهان را کسب کند.
فروش شیائومی در مقایسه با ماه قبل 26 درصد رشد کرد و این شرکت سهم 17.1 درصدی از کل تلفن های هوشمند فروخته شده در سراسر جهان در ماه ژوئن را به خود اختصاص داد. سامسونگ و اپل به ترتیب 15.7 و 14.3 درصد از کل تلفن های همراه را در مدت مشابه فروخته اند.

شیائومی پرفروش ترین برند گوشی! موقت یا دائمی؟

 

تحلیلگران کانترپوینت توضیح دادند که این روند می تواند موقتی باشد زیرا موج جدید موارد ابتلا به کووید 19 در ویتنام احتمالاً تولید سامسونگ را در ماه ژوئن مختل کرده است. در این یادداشت آمده است که این امر منجر به کمبود دستگاه های موجود از سازنده گوشی های هوشمند کره جنوبی شده است.

سامسونگ به اختلال در تولید ویتنام به دلیل قرنطینه های محلی در جریان درآمد سه ماهه دوم خود اشاره کرد. طبق گزارشات ، غول تلفن های هوشمند انتظار دارد تولید به زودی به سطح عادی بازگردد.

ممکن است در کوتاه مدت سامسونگ جایگاه خود را پس بگیرد اما همیشه سایه شیائومی را در پست سر خود حس خواهد کرد. شرکت شیائومی معتقد است طی دو سال آینده جایگاه برترین تولید کننده گوشی را به خود اختصاص خواهد داد.

در حقیقت ، تحقیقات Strategy Analytics نشان داد که برای سه ماه بین آوریل و ژوئن شیائومی پرفروش ترین برند گوشی در اروپا بوده و حدود 25 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.

قیمت گوشی شیائومی همواره یکی از دلایل خرید گوشی شیائومی بوده است. اما شیائومی در سال جدید قدم های بزرگی ورداشته و تولید پرچمدار وگوشی های تاشو رو به برنامه خود اضافه کرده است.

اکثر گوشی های شیائومی همچنان بازار انبوه را هدف قرار می دهند ، اما سازنده گوشی های هوشمند چینی در حال ورود به بخش رده بالا است که در حال حاضر تحت سلطه سامسونگ و اپل می باشد. شیائومی با عرضه می 11 الترا نشان داد, که به دنبال جایگاه خود در پرچمدارها نیز می باشد.

شیائومی در دیگر بازارها هم محکم قدم گذاشته است,از تولید لوازم خانگی,گجت های هوشمند,لوازم جانبی کامپیوتر و حتی خودروهای برقی! در سال های آینده از این شرکت بیشتر خواهیم شنید.شرکتی که تنها 10 سال از تاسیس آن میگذرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *