اطلاعات عمومی کامپیوتر

ماوس فوق سبک چیست

ماوس های فوق سبک لوازم جانبی کامپیوتر جدیدی هستند, اما به طرز سریعی در حال افزایش هستند. بنابراین دقیقاً چه چیزی به عنوان یک ماوس سبک شناخته می شود؟ چرا ممکن است به آن نیاز داشته باشید؟ معایب آن چیست؟

ماوس فوق سبک ماوسی است که تا حد ممکن در راستای کاهش وزن آن تلاش شده باشد. هیچ تعریف رسمی برای آنچه که به عنوان یک ماوس فوق سبک شناخته می شود وجود ندارد ، اما سایت Review Geek و علاقه مندان به بازی در Digital Foundry هر ماوسی که وزن آن کمتر از 80 گرم (2.82 اونس) است را به عنوان فوق سبک طبقه بندی می کنند.

ماوس فوق سبک چیست؟

یکی از رایج ترین ترفندهای طراحی ماوس سبک استفاده از شاسی “لانه زنبوری” است. با برش سوراخ در پوسته بیرونی ماوس ، می توانید وزن را بدون به خطر انداختن یکپارچگی ماوس حذف کنید. این باعث شده که برخی از فوق سبک ها را “ماوس لانه زنبوری” بنامند ، اما این تنها تکنیکی نیست که تولیدکنندگان از آن استفاده می کنند.

 

برخی از ماوس های فوق سبک از پوسته لانه زنبوری استفاده نمی کنند. در عوض ، آنها بسیار کوچک هستند. این ماوس ها ممکن است به اندازه نمونه های سنگین تر خود مانند دکمه های میانبر و چرخ های اضافی پیمایش دارای ویژگی های زیادی نباشند. بسیاری از ماوس های سبک با سیم متصل می شوند. زیرا باتری می تواند وزن ناخواسته را افزایش دهد ، اما محصولات بی سیم وجود دارد.

ماوس های سبک از یک کابل بسیار انعطاف پذیر و سبک استفاده می کنند که حرکت آن را کند نمی کند. کابل معمولا برای کمک به حرکت از مواد با اصطکاک کم ساخته می شود. یک ماوس سبک بدون توجه به قابلیت بی سیم یا نبودن آن باید دارای حس بی سیم بودن باشد.

ماوس سبک به شما اجازه می دهد کمی سریعتر دست خود را حرکت دهید ، که به پاسخ سریعتر روی صفحه تبدیل می شود. همچنین ممکن است در جلسات بازی طولانی ، ماوس سبک شما را کمتر خسته کند.

طرح های پوسته لانه زنبوری غبار زیادی را وارد می کند.اما می توانید هر از چند گاهی با یک هوای فشرده آن را تمیز کنید. ناگفته نماند که اگر شما ترایپوفوبیا هستید ، بهتر است از طرح لانه زنبوری اجتناب کنید.

اگر از کامپیوتر در تمام طول روز استفاده می کنید ، پول شما بهتر است صرف یک موس ارگونومیک شود, که بر ایجاد راحتی و جلوگیری از بیماری های مربوط به مچ تمرکز می کند تا بهبود زمان واکنش ماوس.

اگر نیاز به یک ماوس نسبتا سبک و از همه مهمتر بی صدا نیاز دارید.نگاهی به موس بیسیم سایلنت شیائومی Mi Silent Mouse بیاندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *