اخبار فناوریارز دیجیتال

السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی و رسمی خود معرفی کرد

السالوادور به اولین کشوری در دنیا تبدیل شد که بیت کوین رو به عنوان پول قانونی خودش قبول کرد.از امروز شهروندان این کشور می توانند برای کارهای مختلف از جمله خرید و فروش محصولات از بیت کوین استفاده کنند.

رئیس جمهور نایب باکله ، که خواستار پذیرش این ارز رمزنگاری شده بود ، از کاربرانی که قبلا برنامه مورد حمایت دولت را دانلود کرده بودند,خواست تا آزمایش کنند که آیا این برنامه به درستی کار می کند یا خیر.

این کشور قانون تبدیل بیت کوین به پول قانونی را, در چند ماه پیش تصویب کرد.این قانون امروز اجرایی شد و بیت کوین را در کنار دلار امریکا به پول قانونی این کشور تبدیل کرد.شهروندان این کشور می توانند برای معاملات و تبادلات مالی و همچنین کارهای اداری مثل پرداخت مالیات به صورت قانونی و رسمی از بیت کوین برای پرداخت استفاده کنند.

السالوادور برای تسهیل استفاده از بیت کوین، اپ کیف پول Chivo رو معرفی کرده است. کاربران می توانند تراکنش های بیت کوینی روی شبکه لایتنینگ انجام بدهند که امکان انجام این تراکنش هارا با سرعت بالا و کارمزد بسیار کم مهیا می کند.

السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی و رسمی خود معرفی کرد

این کشور حدود 550 بیت کوین معادل 25 میلیون دلار، برای به حرکت درآوردن این قانون خریداری کرده است, و به کاربرانی که از اپ کیف پول Chivo استفاده میکنند,30 دلار به صورت بیت کوین هدیه می دهد. اما اجباری به استفاده از این اپ نیست و کاربران می توانند از هر کیف پولی که از شبکه لایتنینگ پشتیبانی می کند ,استفاده کنند. علاوه بر این 200 خودپرداز بیتکوین و کیوسک هایی برای اموزش مردم مهیا شده است.

طبق این قانون تقریبا همه فروشندگان ملزم به پشتیبانی از پرداخت با بیت کوین برای کسب وکارشان هستند, ولی بیزینس هایی که از نظر فنی چنین امکانی ندارند از این قانون معاف می شوند. علاوه بر این کسب و کارها در صورت صلاحدید میتواننند در حین دریافت بیت کوین، در لحظه آن را به دلار تبدیل کنند یا به صورت بیت کوین در حسابشون نگه داری کنند.

این قانون حداقل دو مزیت بزرگ برای شهروندان این کشور دارد. با توجه به اینکه 70 درصد مردم این کشور حساب بانکی ندارند تنها میتوانند از پول نقد استفاده کنند. حالا با این قانون,امکان تبادل پول به صورت دیجیتالی را خواهند داشت.

علاوه بر این بیش از 2 میلیون نفر از شهروندان این کشور در خارج از السالوادور کار می کنند.این افراد برای اعضای خانواده شان در این کشور پول میفرستند که این میزان پول بیش از 20 درصد تولید ناخالص ملی این کشور یعنی حدود 6 میلیارد دلار را تشکیل میدهد. اما انتقال این پول علاوه بر این که زمان زیادی طول می کشد، حاوی کارمزدهای بالایی به خاطر تراکنشهای بانکی هم هست. در نتیجه شهروندان این کشور با انتقال با شبکه لایتنینگ بیت کوین میتوانند هزینه های اضافی انتقال را در جیب خود نگه دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *