اخبار فناوری

برچسب جدید توییتر برای شناسایی بات های خوب

این قابلیت جدید توییتر طراحی شده تا به افراد کمک کند حسابهای اتومات مانند بات هایی که اخبار، اعلامیه های خدمات عمومی و سایر اطلاعات را بازنشر می کنند را از حسابهایی که توسط افراد واقعی اداره می شوند، بهتر تشخیص دهند. با این حال برای شناسایی بات های بدی که خود را جای افراد واقعی جا می زنند و اغلب برای انتشار اطلاعات نادرست استفاده می شوند، طراحی نشده است.

شرکت توییتر سالهاست که به دنبال برچسب زدن بات ها بوده است. زمانی که در سال ۲۰۱۸ در یک جلسه کمیته اطلاعات سنا از جک دورسی، مدیرعامل توییتر درباره بات ها پرسش شد، وی پذیرفت که توییتر باید در این زمینه تلاش کند و این شرکت به دنبال شناسایی بات ها در حد توان است با این حال اذعان کرده بود که شناسایی بات ها کار دشواری است.

این قابلیت برای شناسایی بات های به اصطلاح خوب بکار می رود که در توییترهای کارهای مختلفی مثل دانلود ویدیو، گزارش رخ دادن زلزله در منطقه خاصی و کارهای اینچنینی را انجام می دهند.

این برچسب جدید در پروفایل این بات ها به انتخاب سازنده آن ها ظاهر می شود و نشان می دهد توسط چه کسی ساخته شده اند.

برچسب جدید توییتر Automated Account

اما این برچسب شامل بات های بد مثل بات هایی که اسپم می کنند یا اخبار دروغ منتشر میکند، نمی شود. چون فلسفه وجودی آن ها این طور هست که با انسان اشتباه گرفته بشوند.بات های اسپمر خلاف قوانین توییتر هستند. در نتیجه اگر توسط توییتر شناسایی بشوند,غیر فعال خواهند شد.

برچسب جدید توییتر برای بات ها در حال حاضر به صورت آزمایشی برای 500 ربات فعال شده است. در اینده بقیه سازندگان بات ها هم می توانند این برچسب را به بات خودشان اضافه کنند. همچنین ممکن است توییتر این برچسب رو برای همه بات ها الزامی کند.

با این حال توییتر سال گذشته هنگامی که سیاست طراح خود را به روزرسانی کرد، از طراحان خواست در پروفایل یا در قسمت بیو مشخص کنند که آیا حسابشان یک بات است، چه حسابی است و چه کسی پشت پرده فعالیت دارد. برچسبهای حساب به طراحان اجازه می دهد به جای نوشتن دستی اطلاعات خود در قسمت بیو، راحت تر از سیاست مذکور تبعیت کنند.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، توییتر مشخص نکرد چه زمانی برچسب Automated Account را برای استفاده گسترده عرضه خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *