اخبار فناوریارز دیجیتال

توییتر ارسال پاداش با بیت کوین را فعال کرد

توییتر رسما از قابلیت حمایت مالی با بیت کوین رونمایی کرد که نشان از رونق گرفتن بیت کوین در بین مردم را دارد.

با فعال کردن این قابلیت کاربران توییتر می توانند از هر شخصی در دنیا با استفاده از بیت کوین کمک مالی دریافت کنند. رونمایی از این قابلیت از جک دورسی؛ مدیرعامل این شرکت، که یکی از حامیان بیت کوین هست دور از انتظار نبود.

این قابلیت بخشی از قابلیت Tip Jar توییتر است.کاربران به دو طریق می توانند با اون از طریق بیت کوین حمایت مالی دریافت کنند.

‏ حالت اول:

دریافت کمک مالی با استفاده از شبکه لایتنینگ بیت کوین هست که امکان انجام تراکنش های سریع با کارمزد بسیار کم رو مهیا می کند. برای استفاده از اون در توییتر، نیاز به اکانت اپ Strike هست که تنها کاربران امریکایی و السالوادوری امکان استفاده از آن را دارند. اما ممکن است توییتر در آینده سرویس دهنده های دیگری را اضافه کند تا این حالت توسط همه کاربران قابل استفاده باشد.

‏ حالت دوم:

استفاده از آدرس کیف پول بیت کوین هست که از هر والتی می شود استفاده کرد و برای همه کاربران در دسترس می باشد. در این حالت تراکنش ها روی شبکه اصلی بیت کوین انتقال می یابند.

اما برای فرستادن بیت کوین و حمایت مالی، محدودیتی وجود ندارد. هر کسی در سرتاسر دنیا می تواند چه از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین و چه از طریق شبکه اصلی بیت کوین از کاربران مدنظرش حمایت مالی کند. در حین انجام حمایت مالی هم امکان قرار دادن یادداشت هم وجود دارد.

با انجام هر حمایت مالی، کاربر پیامی دریافت میکند که آن را از دریافت کمک مالی مطلع می کند.کاربر نیز می تواند به او جوابی بدهد و یا تشکر کند.

این قابلیت در حاضر فقط برای نسخه iOS توییتر فعال شده است. طی هفته های آینده برای کاربران اندروید هم فعال خواهد شد.

کاربران برای فعال کردن این قابلیت فقط کافی هست به پروفایل خود مراجعه کنند و دکمه Edit Profile رو بزنن وارد بخش Tip Jar بشوید و در بخش بیت کوین، ادرس کیف پول بیت کوین خود را وارد کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *