آموزش نرم افزار

تیک تاک,یوتیوب را از نظر میانگین زمان مشاهده پشت سر گذاشت

طبق داده های جدید موسسه اماری App Annie، اپلیکیشن تیک تاک توانسته است در امریکا و انگلیس از یوتوب جلو بزند.طبق این گزارش تیک تیک در میانگین زمان مشاهده ویدیوها توسط هر کاربر، از یوتیوب پیشی گرفته است.

طبق این آمار، کاربران امریکایی و انگلیسی، به طور میانگین زمان بیشتری رو در تیک تاک نسبت به یوتوب به دیدن ویدیوها میگذرانند.در حالی که این کاربران به طور متوسط در هر ماه 22 ساعت و 40 دقیقه رو به مشاهده ویدیوهای یوتوب سپری می کنند،ولی حالا زمان صرف شده در تیک تاک با صرف 24 ساعت در هر ماه، از یوتوب پیشی گرفته است. این آمار البته تنها از کاربران اندرویدی گرفته شده است، ولی احتمال اینکه احتساب بقیه پلتفرم ها در این امار تفاوتی ایجاد بکند, کم هست.

تیک تاک,یوتیوب را از نظر میانگین زمان مشاهده پشت سر گذاشت

اما کماکان یوتوب با داشتن بیش از 2 میلیارد کاربر ماهیانه، از تیک تاک 700 میلیون کاربری جلوتر هست و مجموع زمان مشاهده ویدیوها در یوتوب از تیک تاک بالاتر می باشد.

چنین عملکردی از تیک تاک اتفاق بزرگی هست چون تا به حال سرویسی نبوده است که تا این حد به یوتوب نزدیک بشود، چه برسد به اینکه برای آن تهدیدی محسوب شود.

به همین خاطر هست که یوتوب برای مقابله با این تهدید جدید، فرمت موفق تیک تاک رو به صورت Youtube Shorts پیاده کرده است.در این سرویس کاربران میتوانند ویدیوهای کوتاه یک دقیقه ای را در یوتیوب منتشر کنند و به کسب درآمد بپردازند.

کپی های تیک تاک تا به حال نتوانسته اند موفقیت انچنانی کسب کنند. ولی یوتوب Shorts توانسته است به موفقیت نسبی برسد و حداقل در هند که تیک تاک درآنجا مسدود شده است، به آمار قابل توجهی دست پیدا کند.

جیمی مک ایوان، تحلیلگر این وبسایت می‌گوید این آمار می‌تواند نقطه عطفی در عملکرد تیک تاک محسوب شود و موفقیت بزرگی برای این پلتفرم خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *