اخبار فناوری

ربات حمل بار Gitamini معرفی شد

پیاجیو فست فوروارد, زیرمجموعه شرکت خودروسازی ایتالیایی پیاجیو,دومین ربات حمل بار خود به نام Gitamini را روانه بازار کرد.

شکل و عملکرد Gitamini همانند Gita اندازه کامل است (نام ایتالیایی برای سفر کوتاه یا گردش است). این ربات از دو چرخ بزرگ ، یک صندوق و دوربین ها و سنسورهایی تشکیل شده است. که از آن ها برای تشخیص صاحب و حمل باراستفاده می شود.

 

این ربات، نسخه کوچک ربات Gita (در ایتالیایی به معنی گردش) هست.گیتا مینی 12 کیلو وزن دارد و با هر بار شارژ می تواند 9 کیلو بار را تا 33 کیلومتر حمل کند. علاوه بر این به دوربین ها و سنسورهایی مجهز شده است تا بتواند صاحبش را شناسایی و همراه با بارش آن را دنبال کند.

با فشار یک دکمه ، این ربات کوچک شروع به اسکن می کند و شخصی را که در مقابل آن ایستاده است پیدا می کند. تقریبا شبیه توله سگ است که در هر مرحله پشت سر شما است. به لطف سنسورها و دوربین ها ، ربات می تواند به راحتی از اطلاعات بصری و راداری برای ردیابی مسیر صاحبش استفاده کند.

ربات حمل بار Gitamini معرفی شد

اکثر گیتاهای خریداری شده برای جایگزینی سفرهای اتومبیل برای کارهای محله ای استفاده می شوند. از آنها در خارج از منزل برای فواصل حدود یک مایل استفاده می شود.

GitaMini قیمتی حدود 1850 دارد اما دقیقا مشخص نیست چه کسی قرار است این هزینه برای چیزی که فقط چند کیسه حمل می کند و با رسیدن به پله های مجبور هستید آن را بلند کنید, خرج کند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *