اخبار فناوریموبایل

شیائومی تلفن های همراه خود را در کوبا مسدود کرد

در اتفاقی بزرگ و جنجالی، کاربران خارجی گزارش کردند که گوشی های شیائومی اونها بعد از فعال شدن در کشورهای تحت تحریم امریکا و گذر چند هفته، غیرفعال شدند و امکان استفاده از گوشی های غیر فعال شده نیست.

شیائومی به طور صریح در قوانین استفاده از گوشی های شیائومی عنوان کرده که فروش گوشی ها در کشورهای تحت تحریم امریکا یعنی ایران، کوبا، سوریه، سودان، کریمه و کره شمالی ممنوع هست. اما تا به حال اقدامی در مقابله با فروش گوشی ها در این کشورها انجام نداده بود.

شیائومی تلفن های همراه خود را در کوبا مسدود کرد

ولی ظاهرا طی چند هفته گذشته حساسیت این شرکت نسبت به این شرایط بالا رفته است.کاربران زیادی در سوریه و کوبا گزارش داده اند که گوشی های شیائومی آن ها که در این کشورها قبلا فعال شده اند, بعد از چند هفته استفاده به طور ناگهانی قفل شدند و در حال حاضر امکان استفاده از آن ها وجود ندارد.

پیغامی که در هنگام قفل شدن گوشی ظاهر میشود نوشته است که سیاست شیائومی اجازه فروش یا فعال شدن این گوشی در منطقه شما را نمی دهد.لطفا با نمایندگی فروش تماس بگیرید.

 شیائومی تلفن های همراه خود را در کوبا مسدود کرد

این قضیه ظاهرا محدود به گوشی هایی هست که در کشورهای تحت تحریم فعال شده اند. یعنی در این کشورها برای اولین بار روشن بشوند و روی آن ها سیم کارت قرار بگیرد. در این صورت شیائومی بعد از چند هفته استفاده از گوشی ,گوشی را مسدود می کند.

اما اگر گوشی در جایی که خریداری شده باشد، مثلا دبی، فعال بشود و برای چند هفته استفاده بشود و بعد توسط کاربران کشورهای تحت تحریم مورد استفاده قرار بگیرد ،با این مشکل مواجه نخواهد شد.

، این مشکل مختص گوشی های تازه خریداری شده هست و گوشی هایی شیائومی که در حال حاضر فعال هستند و استفاده می شوند، مشکلی برای آن ها پیش نخواهد آمد.

غیر فعال شدن گوشی شیائومی در ایران؟

حساسیت شیائومی بر روی این قضیه احتمالا برای جلوگیری از فروش گوشی های وارد شده به یک کشور، در یک کشور دیگر باشد.

علاوه بر این، این حساسیت ممکن است برای جلوگیری از تحریم شدن این شرکت توسط امریکا یا تصمیم این شرکت برای ورود به بازار موبایل امریکا به صورت رسمی باشد.

تا به حال مورد مشابهی در ایران گزارش نشده و امیدواریم که این مورد در ایران به وجود نیاید.با غیر فعال شدن گوشی های شیائومی شوک بزرگی به بازار موبایل وارد می شود. و بازار فعلی موبایل آشفته تر از قبل خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *