اخبار فناوریارز دیجیتال

ضرر ۴۰۰ میلیون دلاری وسترن یونیون و مانی‌گرام

قانونی شدن بیت کوین و استفاده از آن توسط شهروندان السالوادور می تواند برای شرکتهای خدمات مالی مثل Western Union سالانه 400 میلیون دلار ضرر به بار داشته باشد.

همان طور که در جریان هستید چند روز پیش بیت کوین تبدیل به پول قانونی در کشور السالوادور شد. شهروندان السالوادوری می توانند برای معاملات رسمی از بیت کوین استفاده کنند. علاوه بر این, بخش عمده ای از شهروندان السالوادور در کشورهای دیگه مشغول به کار هستند و برای خانواده هایشان پول ارسال می کنند.

این میزان پول سالانه چیزی حدود 6 میلیارد دلار هست که 70 درصد از شهروندان این کشور به آن محتاج هستند. اما بخش بزرگی از این پول توسط بانکها و شرکتهای واسطه به عنوان کارمزد برای انتقال این پولها کسر می شود.

به طور مثال برای انتقال 100 دلار پول توسط شرکتهای واسطه مثل وسترن یونیون از کشورهایی مثل آمریکا به السالوادور، حدود 12.5 درصد کارمزد دریافت می کنند. این پول هر چقدر کمتر باشه درصد کارمزد این شرکتها هم بالاتر خواهد بود.

حالا این افراد با استفاده از شبکه لایتنینگ بیت کوین که از طریق اپ های مختلف از جمله اپ بیت کوین این کشور یعنی Chivo،  می توانند این پول هارا با کارمزد بسیار پایین (حدود 10 سنت) از هرجای دنیا به کیف پول اعضای خانواده در در السالوادور انتقال بدهند. همچنین این پول ها با سرعت بالایی هم به دست آنها خواهد رسید بدون اینکه نیاز باشد چند روز در صف انتقال بانکها قرار بگیرد.

ضرر ۴۰۰ میلیون دلاری وسترن یونیون و مانی‌گرام

 

اگر کم کم همه افراد برای انتقال پول به السالوادور از شیوه انتقال با بیت کوین استفاده کنند، شرکتهای مالی واسطه، از این چرخه حذف خواهند شد و مردم السالوادور سالانه حدود 400 میلیون دلار با استفاده از این شیوه ذخیره خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *