اخبار فناوری

گوگل ویدیو های اینستاگرام و تیک تاک را به جستجوگر خود اضافه می کند

گوگل در حال مذاکره با شرکت فیسبوک و ByteDance هست تا ویدیوهای اینستاگرام و تیک تاک رو در سرچ گوگل نمایش بدهد.

اگر در حال حاضر برای ویدیویی که در اینستاگرام یا تیک تاک هست، در گوگل سرچ کنید.نتایج ویدیوی متعلق به یوتوب و دیگر سایتهای غیرمرتبط نمایش داده می شوند.

طبق منابع خبرگزاری The Information، حالا گوگل برای حل این مشکل در حال صحبت با فیسبوک و ByteDance می باشد.در صورت توافق ویدیوهای اینستاگرام و تیک تاک مثل بقیه سایتها در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود.در نتیجه کاربرانی که دنبال ویدئو هستند منابع جدیدی را خواهند داشت.

البته گوگل از سال گذشته در حال آزمایش نمایش ویدیوهای اینستاگرام و تیک تاک در نتایج گوگل برای موبایل در کشورهای محدودی هست. ولی در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات، این قابلیت به طور گسترده و برای دسکتاپ هم عرضه خواهد شد.

این قابلیت خبر خوبی برای تولیدکنندگان محتوا در این دو پلتفرم هم هست. حالا این افراد مشابه یوتوب، یک منبع بزرگ دیگر برای جذب کاربران جدید به محتوای خواهند داشت.

گوگل مالک یوتیوب است که برای اینستاگرام و تیک تاک رقیب محسوب می شود. این قابل درک است که اینستاگرام و TikTok تمایلی به اشتراک گذاری اطلاعات زیاد، بدون دریافت چیزی با ارزش در مقابل نداشته باشند.

البته این مذاکرات در مراحل اولیه هست و به نتیجه رسیدن آن ممکن است طول بکشد  یا به سرانجام نرسد. اگر سه غول اینترنتی بتوانند به توافق برسند ، برای همه سود خواهد داشت.

به احتمال زیاد اینستاگرام و TikTok هزینه مشابهی دریافت خواهند کرد که البته مزایای ظاهر شدن در نتایج گوگل را هم دریافت می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *