اخبار فناوریخودرو

ارزش بازار تسلا از مرز یک تریلیون دلار عبور کرد

ارزش بازار تسلا برای اولین بار از مرز یک تریلیون دلار گذشت.

چنین ارزشی نه تنها تسلا را به اولین شرکت خودروسازی ای که به چنین ارزش بالایی رسیده است تبدیل می کند. بلکه تنها 4 شرکت دیگر در جهان وجود دارند که ارزش بازاری بالاتر از 1 تریلیون دلار دارند.حالا تسلا هم با داشتن چنین ارزش بالایی به جمع کوچک اپل، مایکروسافت، گوگل می پیوندد.

تسلا تنها در 11 سال پس از عرضه عمومی سهامش توانسته به چنین موفقیتی برسد. تسلا سریعترین شرکتی است بعد از فیسبوک , توانسته است در مدت زمان کمی به چنین ارزش بالایی دست پیدا کند.

رسیدن به این ارزش بازار توسط تسلا به لطف افزایش قیمت سهام این شرکت بوده است. با اینکه کماکان مخالفین این شرکت معتقد هستند که قیمت سهام تسلا بالاتر از ارزش واقعی آن است. اما در هر صورت قیمت سهام این شرکت به طور پیوسته در حال افزایش هست.

ارزش بازار تسلا

از جمله علل این افزایش قیمت، سفارش 100 هزار خودروی تسلا توسط شرکت اجاره ماشین Hertz در قراردادی به ارزش 4.2 میلیارد دلار است. البته تسلا مدل 3 به پروفروشترین ماشین اروپا در ماه سپتامبر لقب گرفته است.

به لطف این افزایش قیمت سهام، ثروت ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت، از مرز 250 میلیارد دلار هم گذشت و به 252 میلیارد دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *