اخبار فناوری

اپل به زودی از برنامه ها می خواهد که حذف حساب ها را آسان تر کنند

اپل به زودی از برنامه ها می خواهد که حذف حساب ها را آسان تر کنند.اپل، در اقدامی مفید، اعلام کرده که از اول ماه فوریه سال 2022 تمام اپ های موجود در اپ استور که امکان ساخت اکانت دارند، باید دکمه ای برای حذف اکانت هم قرار بدهند.

سرویس های مختلف معمولا با ترفندهای مختلف سعی می کنند تا کاربران, از حذف اکانت خود صرف نظر کنند. از جمله این ترفندها این است که کاربر برای حذف اکانت مجبور می شود وارد سایت شود. و از طریق سایت درخواست حذف اکانت را ثبت کنند.بعضی از اپ ها تنها از طریق ایمیل زدن به شرکت سازنده اکانت را حذف می کنند.بعضی دیگر اصلا امکانی برای حذف اکانت هم ندارند.

حالا اپل برای راحتی کاربران، قانون جدیدی را اضافه کرده است.این قانون سازندگان اپ ها را ملزم می کند تا در اپلیکشن حتما گزینه حذف اکانت قرار بدهند. علاوه بر این تمام مراحل حذف اکانت باید در خود اپلیکیشن انجام بشود. و ارجاع به سایت و یا نیاز به ارسال ایمیل برای حذف اکانت ممنوع می باشد.

با این قانون جدید می شود امیدوار بود که اپلیکیشن هایی مثل اینستاگرام حذف اکانت را ساده تر کنند. همچنین اپلیکیشن های ایرانی موجود در اپ استور، که کلا به حذف اکانت اعتقادی ندارند، مجبور می شوند این قابلیت را اضافه کنند.

اپل به زودی از برنامه ها می خواهد که حذف حساب ها را آسان تر کنند و این قانون احتمالا از ابتدای 2022 اجرا خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *