اخبار فناوری

اینستاگرام پایان کار IGTV را اعلام کرد

اینستاگرام رسما اعلام کرده که ویدیو های عادی 1 دقیقه ای رو با ویدیوهای IGTV که میتونن تا 60 دقیقه باشند را در هم ادغام می کند. و حالا همگی Instagram Video نامیده می شوند و دیگر چیزی به نام IGTV نخواهیم داشت.

فرمت IGTV در اینستاگرام که قرار بود رقیب یوتوب باشد، انچنان که این شرکت انتظار داشت، رشد نکرد. کم کم از صفحه اصلی اینستاگرام حذف شد.حالا اینستاگرام دو بخش ویدیویش رو در هم ادغام کرده است و دیگه اثری از IGTV نخواهد بود.

با این اقدام کاربران دیگه نیازی ندارند ویدیوهای کوتاه و بلندشون را با روش های مختلف آپلود کنند. بلکه حالا همه ویدیوهای اینستاگرام مثل پست عادی قابل اپلود کردن هستند. علاوه بر این کاربران می توانند ویدیوهای طولانی را کات کنند،پیج ها را تگ کنند و روی آن ها فیلتر اعمال کنند.

ویدیوهای کوتاه اینستاگرام کماکان مثل قبل هستند, ولی ویدیوهای بلند 60 ثانیه اول آن ها در فید اینستاگرام دیده می شود و ادامه ویدیو در محیطی مشابه ریلز اینستاگرام قابل دیدن هست. در این محیط همچنین کاربران با اسکرول به بالا می توانند ویدیوهای مشابه را ببینند.

اینستاگرام همچنین یک تب جدید به پیج ها اضافه کرده است که همه ویدیوهای آن پیج یعنی ویدیوهای کوتاه، بلند و لایو استریم هارا در کنار هم نشون می دهد. اما ریلز کماکان از Instagram Video مستقل هست. این دو قابلیت همچنان در کنار هم در اینستاگرام به فعالیت خود ادامه می دهند.

این تغییر از امروز برای برخی از کاربران iOS و اندروید عرضه شده است و به تدریج برای همه کاربران فعال خواهد شد.اینستاگرام قبل تر برای راحتی کاربران قابلیت ارسال پست از طریق مرورگر را فعال کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *