اخبار فناوریویندوز

مایکروسافت نسخه عمومی ویندوز 11 را منتشر کرد

مایکروسافت رسما نسخه عمومی ویندوز 11 رو برای همه کاربران عرضه کرد. این شرکت بدین مناسبت تیزر ویندوز 11 رو بر روی برج خلیفه دبی و همچنین میدان تایمز نیویورک پخش کرد. همچنین به علاقه مندان در نیویورک بستنی ویندوز 11 مجانی ارائه کرد.

 نسخه عمومی ویندوز 11

این شرکت بعد از ماه ها آزمایش این ویندوز با کاربران Windows Insiders، حالا نسخه عمومی را در عرضه کرده است.کاربرها اکنون می توانند ویندوز خود را به ویندوز 11 ارتقا بدهند.

‏ بزرگترین تغییر ویندوز 11 تغییر در ظاهر آن است. پنجره ها حالا به صورت شیشه ای و شفاف شده اند و گوشه های آن گرد شده است. منوی استارت هم تغییر کرده و در وسط قرار گرفته اما بسیاری از امکانات آن از جمله درگ کردن فایلها، تغییر مکان استارت، کوچیک و بزرگ کردن آن، منوی راست کلیک تسکبار در ویندوز 11 حذف شده اند. علاوه بر این ویجت ها از طریق منوی جدیدی دوباره به ویندوز برگشتند.

 نسخه عمومی ویندوز 11

یکی از بزرگترین تغییرات ویندوز 11، امکان اجرای اپ های اندروید هست که از طریق استور اندرویدی آمازون به وجود آمده است.البته این قابلیت هنوز برای ویندوز 11 عرضه نشده و آزمایش آن در ماه های اینده شروع می شود.

چطور ویندوز 11 را نصب کنیم

‏ برای ارتقای رسمی به ویندوز 11 نیاز به کامپیوتری با پردازنده نسل هشتم اینتل یا پردازنده Ryzen 2000 شرکت AMD، همراه با حداقل 4 گیگ رم و 64 گیگ حافظه داخلی دارید. برای اطمینان از اینکه کامپیوتر شما از این ویندوز پشتیبانی می کندمی توانید از نرم افزار PC Health Check استفاده کنید.

‏ ارتقا به ویندوز 11 رایگان است. کاربرانی که سخت افزار با قابلیت پشتیبانی از ویندوز 11 دارند, از گزینه آپدیت در ویندوز 10 سیستم خودشان را به بروز کنند. ارتقا از این راه در فازهای مختلف و با توجه به سازگاری سخت افزار انجام می شود.و ممکن است ماه ها بعد برای شما در دسترس قرار بگیرد.

‏ در نتیجه اگر عجله دارید می توانید از طریق دانلود و اجرای نرم افزار Installation Assistant سریعتر اپدیت به ویندوز 11 را دریافت کنید.

‏ اما اگر به هر دلیلی کامپیوتر شما سخت افزار موردنیاز برای ویندوز 11 مثلا پردازنده نسل هشت نداشت، باز هم می توانید ویندوز 11 را نصب کنید. اما برای اینکار لازم هست فایل ISO را دانلود و از طریق آن ویندوز 11 را نصب کنید.در صورت نداشتن سخت افزار لازم، ویندوز 11 شما اپدیتی دریافت نمی کند. برای هر بار آپدیت باید آن ها را از طریق فایل ISO جدید نصب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *