اخبار فناوری

پرسرچ‌ترین عبارت در موتور جستجوی بینگ کلمه «گوگل» است!

یکی از شوخی های که در فضای مجازی بری اینترنت اکسپلورر وجود دارد اینست که کارش فقط دانلود گوگل کروم هست. حالا در سناریویی مشابه، گوگل گفته است که بیشترین عبارت جستجو شده در موتوری جستجوی Bing مایکروسافت، “Google” هست.

این اطلاعات جدید، در پرونده اتحادیه اروپا علیه گوگل مطرح شده است.اتحادیه اروپا در سال 2018، گوگل را به خاطر اینکه به موتور جستجوی خودش را موتور پیش فرض در گوشی های اندرویدی قرار داده است جریمه کرده است. آن های معتقد هستند  که این کار باعث افزایش انحصار این شرکت روی بازار موتورهای جستجو و کاهش رقابت در بازار می شود.

حالا گوگل در اعتراض خودش به این جریمه، استدلال کرده که مردم از گوگل به خاطر این استفاده  می کنند که خودشون انتخاب کردند، نه به این دلیل که به آن ها تحمیل شده و سهم گوگل از بازار موتورهای جستجوگر مطابق با نظرسنجی از کاربران هست که نشون داده 95 درصد مردم گوگل رو به بقیه موتورها ترجیح می دهند.

وکیل گوگل در ادامه استدلالش، حرف جالبی زده است. گوگل گفته که طبق مدارکی که ارسال کرده، بیشترین عبارت سرچ شده در موتور جستجوی شماره 2 جهان یعنی بینگ، کلمه “گوگل” هست.

اما استدلال گوگل مبنی بر اینکه موتور جستجوی پیش فرض مهم نیست و مردم در هر صورت گوگل رو انتخاب میکنند, وقتی رنگ می بازد که این شرکت سالیانه 15 میلیارد دلار به شرکت اپل پرداخت می کند تا گوگل موتور جستجوی پیشفرض روی دستگاه های اپل باشد. گوگل همچنین سالانه 400 میلیون دلار به شرکت موزیلا پرداختی دارد. تا گوگل را به عنوان موتور پیش فرض مرورگر فایرفاکس قرار بدهد.بنابراین اگر موتور جستجوی پیش فرض اهمیتی نداشت، گوگل نیازی نداشت تا این همه مبلغ را پرداخت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *