اخبار فناوریعلمی

همکاری آمازون با Verizon

شرکت Verizon، بزرگترین اپراتور موبایل آمریکا، اعلام کرده که قصد دارد با استفاده از اینترنت ماهواره ای آمازون، پوشش شبکه 4G و 5G خودش را در نقاط دورافتاده گسترش بدهد.

همانطور که می دانید شرکت آمازون در پروژه Kuiper قصد دارد با سرمایه گذاری بیش از 10 میلیارد دلار، 3,236 ماهواره را در مدارهای پایینی زمین برای برپایی اینترنت ماهواره ای پرسرعت خودش پرتاب کند. این شبکه هنوز در دست توسعه می باشد. پروژه Kuiper حداقل تا سال 2023 عملیاتی نمی شود.

آمازون برای اولین بار پروژه کویپر خود را در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد. هدف این پروژه ارسال یک صورت فلکی شامل ۳ هزار و ۲۳۶ ماهواره به مدار نزدیک زمین(LEO) است و هنگامی که این ماهواره‌ها به آنجا رسیدند، دسترسی به اینترنت را برای مناطق محروم جهان افزایش خواهند داد.

اما از آنجایی که ثروت “ایلان ماسک” بنیان‌گذار و رئیس “اسپیس‌ایکس” به رشد خیره کننده خود ادامه می‌دهد، پس از ورود “آمازون” و “جف بزوس” به مدار نزدیک زمین احتمالا شاهد یک رقابت جدی خواهیم بود.

شرکت مخابراتی Verizon با استفاده از اینترنت ماهواره ای می تواند زیرساخت شبکه های 4G و 5G را با هزینه کمتری در نقاط مختلف و دورافتاده گسترش بدهد. از جمله مزایای بزرگتر این روش عدم نیاز به کابل کشی فیبرنوری در این مناطق هست که هزینه بسیار بالایی دارد.

شرکت Verizon با این روش می تواند دکل های شبکه های 4G و 5G خودش را بدون نیاز به کابل کشی هزینه بر در نقاطی که کابل کشی به صرفه نیست، برپا کند.Verizon با همکاری آمازون می تواند شبکه های موبایل خودش را دسترس ساکنان آنمناطق قرار بدهد.

البته همکاری Verizon با آمازون انحصاری نیست. این شرکت در صورت نیاز می تواند از بقیه شرکتهایی که این سرویس را ارائه می دهند نیز استفاده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *