اخبار فناوری

الکسا برای همیشه تعطیل می شود

شرکت آمازون اعلام کرده که سایت Alexa.com را بعد از 25 سال تعطیل می کند.

الکسا (Alexa Internet) که یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ آمازون است. در بیانیه کوتاهش دلیلی برای توقف سرویس بیان نکرد. این شرکت صرفا اعلام کرد که مجبور به اتخاذ این تصمیم سخت شده و ارائه سرویس به کاربران در ۲۵ سال اخیر برایش یک افتخار بوده است.

این سرویس به طور ناگهانی و بدون ذکر دلیلی تاریخ تعطیل شدنش را اعلام کرده است.این وبس سایت از اول ماه می سال 2022 به طور کامل تعطیل خواهد شد. بنابراین اگر اطلاعات خاصی در آن دارید تا آن زمان وقت دارید از آن ها بکاپ بگیرید.

الکسا در سال ۱۹۹۶ توسط «بروستر کیل» (خالق Internet Archive) تاسیس و در سال ۱۹۹۹ با ارزش ۲۵۰ میلیون دلار به آمازون فروخته شد. حال نیز پس از ۲۵ سال آنالیز اینترنت، برای همیشه با اینترنت خداحافظی می‌کند.

جالب اینکه بدونید آمازون کل این مبلغ را به صورت سهام پرداخت کرد. اگر صاحبان الکسا این سرویس را نمی فروختند، این سهام امروز حدود 7 میلیارد دلار ارزش داشت.

این سرویس  رفته رفته به دلیل افزایش استفاده از اپهای موبایل آمار و رتبه هایش دقت گذشته را نداشتند. چون راهی برای اندازه گیری ترافیک اپ های موبایل نداشت. به طور مثال با اینکه تیک تاک و واتس اپ یکی از پر استفاده ترین اپلیکیشن های دنیا هستند, در الکسا به خاطر همین موضوع رتبه بالایی ندارند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *