اخبار فناوری

تعداد کاربران فعال اینستاگرام از مرز 2 میلیارد گذشت

تعداد کاربران فعال اینستاگرام از مرز 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه هم گذشت, ولی این شرکت ظاهرا نمی خواهد یا نمی تواند آن را علنی کند.

یکی از کارمندان این شرکت به طور ناشناس به CNBC اطلاع داده است که تعداد کاربران این شبکه اجتماعی از مرز 2 میلیارد کاربر ماهانه گذشته است. این مقدار قبل از تغییر نام فیسبوک به متا اتفاق افتاده است.

آخرین بار که اینستاگرام تعداد کاربرانش را اعلام کرد به سال 2018 برمیگردد. که در آن زمان تعداد کاربران این شبکه اجتماعی از یک میلیارد کاربر گذشته بود.

حالا بعد از 3 سال این شرکت توانسته است تعداد کاربرانش را 2 برابر کند. اینستا گرام توانسته رشد بالای خودش را به خصوص با ظهور رقیبان قدری مثل تیک تاک ادامه بدهد. تیک تاک, تنها ظرف 3 سال بیش از یک میلیارد کاربر رو به خودش جذب کرده است. اینستاگرام عمدتا با کپی قابلیتهای تیک تاک، سعی در جلو نگه داشتن تعداد کاربرانش دارد.

تعداد کاربران اینستاگرام

اما اینستاگرام در حال حاضر در وضعیتی نیست که بخواهد با تعداد کاربرانش پز بدهد.اینستاگرام در چند وقت اخیر و با افشاسازیهای کارمندانی مثل Frances Haugen، به دلیل تاثیر بد روانی این شبکه اجتماعی روی کودکان و نوجوانان، اینستاگرام به شدت مورد انتقاد رسانه ها و قانونگذاران قرار گرفته است. در نتیجه انتشار آمار جدید از تعداد کاربران بالای این شبکه، وضع را برای اینستاگرام بدتر خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *