اندروید

فیلم برداری از صفحه گوشی اندروید

اندروید دارای یک ضبط کننده صفحه داخلی است که فیلمبرداری از اتفاقات روی صفحه را بسیار آسان می کند. اگر از این ویژگی مفید اطلاعی نداشتید،نحوه استفاده از آن را به شما نشان خواهیم داد.

در گذشته،اگر می‌خواستید از دستگاه اندروید خود یک فیلم ضبط کنید،باید از یک برنامه ثالث استفاده می کردید.با این حال،اندروید 11 یک ابزار ضبط کننده صفحه نمایش بومی را معرفی کرد.این راه حل خیلی بهتری است.

ابتدا، باید گزینه “Screen Record”«ضبط صفحه» را به تنظیمات سریع منتقل کنیم.اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید.دو بار از بالای صفحه دستگاه خود به پایین بکشید و برای ویرایش گزینه،روی نماد مداد ضربه بزنید.در گوشی سامسونگ،روی نماد منوی سه نقطه ضربه بزنید و «Edit Buttons» را انتخاب کنید.فیلم برداری از صفحه گوشی اندروید

گزینه های قسمت بالا در قسمت تنظیمات سریع قرار دارند.گزینه “Screen Record”یا «ضبط صفحه» را پیدا کنید، روی آن ضربه بزنید و نگه دارید و سپس کاشی را به قسمت بالا بکشید. انگشت خود را بردارید تا کاشی بیفتد.

فیلم برداری از صفحه گوشی اندروید

وقتی کارتان تمام شد، روی فلش عقب در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

فیلم برداری از صفحه گوشی اندروید

اکنون می توانیم از ضبط کننده صفحه استفاده کنیم. ابتدا به صفحه ای که می خواهید ضبط کنید بروید،سپس دوباره تنظیمات سریع را پایین بکشید. روی کاشی  “Screen Record”«ضبط صفحه» ضربه بزنید.

در مرحله بعد، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید صدا را نیز ضبط کنید – برای انتخاب بین رسانه، میکروفون یا هر دو، روی فلش پایین ضربه بزنید و لمس‌های خود را روی صفحه نمایش دهید.

وقتی آماده شدید روی «شروع» ضربه بزنید و شمارش معکوس ظاهر می شود.

پس از پایان ضبط، انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید تا اعلان‌ها نمایش داده شود و روی «توقف» در ضبط‌کننده صفحه ضربه بزنید.

خودشه! ضبط در پوشه “فیلم” یا “ضبط صفحه” دستگاه شما ذخیره می شود.بسیار مفید است که بتوانید این کار را بدون هیچ نرم افزار شخص ثالث انجام دهید.

ضبط صفحه نمایش گوشی با استفاده از نرم افزار

اگر اندروید گوشی شما نسخه های قبل از 11 است،برای این عمل می توانید از اپلیکیشن AZ Screen Recorder استفاده کنید.

این اپ رایگان و استفاده از آن مانند روشی است که بالاتر توضیح داده شده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *