اینترنت

چگونه کش و کوکی ها را در گوگل کروم پاک کنیم

اگر می‌خواهید مشکلات لودینگ یا قالب‌بندی را برطرف کنید تا تجربه بهتری با گوگل کروم داشته باشید،پاک کردن حافظه پنهان و کوکی‌ها یک حرکت مناسب است.در این توضیح داده شد است که چگونه کش و کوکی ها را در گوگل کروم پاک کنیم.

چگونه کش و کوکی های کروم را پاک کنیم

قبل از شروع،این دستورالعمل‌ها برای پاک کردن حافظه پنهان و کوکی‌های کروم در ویندوز و مک هستند.آموزش برای اندروید و آی او اس در پست های بعدی قرار داده خواهد شد.

برای پاک کردن حافظه پنهان و کوکی‌ها در کروم،باید به منوی تنظیمات مرورگر دسترسی داشته باشید. سه راه مختلف وجود دارد که می توانید به اینجا برسید.

اولین راه این است که روی نماد سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.ماوس را روی More Tools(«ابزارهای بیشتر») نگه دارید و سپس Clear Browsing Data («پاک کردن داده‌های مرورگر») را انتخاب کنید.

چگونه کش و کوکی ها را در گوگل کروم پاک کنیم

ممکن است از تصویر بالا متوجه شده باشید که یک کلید میانبر وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.برای رفتن مستقیم به صفحه و پاک کردن کش و کوکی‌های خود، به طور همزمان کلیدهای Ctrl + Shift + Delete را فشار دهید.

یا می توانید chrome://settings/clearBrowserDataدر نوار آدرس وارد کنید.

در هر صورت باید الان در پنجره “Clear Browsing Data” باشید.

اولین کاری که در اینجا انجام می دهید این است که محدوده زمانی حذف کوکی ها و کش را انتخاب کنید.روی فلش در کادر کنار  “Time Range”(«محدوده زمانی») کلیک کنید تا منو باز شود و سپس محدوده زمانی مورد نظر را انتخاب کنید.این به طور پیش فرض روی “همه زمان ها” تنظیم شده است.

 

چگونه کش و کوکی ها را در گوگل کروم پاک کنیم

سپس کادرهای کنار “Cookies And Other Site Data”و“Cached Images And Files”را علامت بزنید.همچنین می توانید تاریخچه مرور خود را در اینجا نیز پاک کنید.

پس از بررسی کادرها، دکمه “Clear Data” را انتخاب کنید.

چگونه کش و کوکی ها را در گوگل کروم پاک کنیم

پس از چند لحظه، حافظه پنهان و کوکی های شما پاک می شوند.

وقتی کش و کوکی ها حذف می شوند چه اتفاقی می افتد؟

cache مرورگر چیست؟

هنگامی که از یک وب سایت بازدید می کنید،گاهی اوقات اطلاعات خاصی را ذخیره می کند.کوکی‌ها داده‌های مرور کاربر را ذخیره می‌کنند (با رضایت او) و حافظه پنهان به صفحات وب کمک می‌کند تا با به خاطر سپردن تصاویر، ویدیوها و سایر بخش‌های صفحه وب از آخرین بازدید به جای نیاز به دانلود مجدد همه چیز در هر بازدید،سریع‌تر بارگیری شوند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *