اخبار فناوری

صاحب اکانت جت ایلان ماسک می گوید توسط او بلاک شده است

جوان 19 ساله ای که یک حساب توییتری برای ردیابی جت ایلان ماسک ایجاد کرد، به بلومبرگ گفت که میلیاردر تسلا او را مسدود کرده است.

جک سوینی حساب توییتر ایلان ماسک جت را در ژوئن 2020 ایجاد کرد.این حساب از ربات‌ها برای جمع‌آوری داده‌های ترافیک هوایی در دسترس عموم استفاده می‌کند که جزئیات حرکات جت خصوصی ماسک را شرح می‌دهد.

ماسک در اواخر سال گذشته با سوئینی تماس گرفته بود و پیشنهاد 5000 دلاری برای حذف حساب کاربری داده بود.ایلان گفته بود که این یک “خطر امنیتی” است.

سوینی که پیام‌های خصوصی توییتری رد و بدل شده بین خود و ماسک را به اشتراک گذاشت.او به ایلان ماسک پیشنهاد مبلغ 50000 دلاری برای حذف حساب خود را داده است.ایلان هم در جواب گفته حس خوبی برای پرداخت پول در ازای حذف حساب ندارد.

سوینی می گوید ایلان ماسک او را از همه ی شبکه های اجتماعی بلاک کرده است.همچنین ادعا کرده که ایلان به او گفته است اقداماتی می کند که رهگیری جت شخصی او دشوارتر شود.

سوینی هم گفته سخت تر،اما غیرممکن نیست.سوینی به اینسایدر گفت:«فقط باید روی آن کار کنم.

رهگیری هواپیماها با استفاده از اطلاعات سازمان بین‌المللی هوانوردی که در اختیار عموم قرار دارد،کار دشواری نیست.اما در مورد جت های شخصی این امکان برای صاحب هواپیما وجود دارد که خواهان عدم انتشار اطلاعات پرواز خود شود.کاری که احتمالا ایلان ماسک قرار است انجام دهد،اما باز هم با پیگیری بیشتری می توان جت و مسیر آن را ردیابی کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *