معرفی گجت

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

در مقایسه با حسگر اثرانگشت یا تاچ آیدی سنتی، فیس آیدی اپل با اسکن چهره شما به صورت خودکار قفل آیفون شما را باز می کند.زمانی که ماسک می زنید،معمولاً کار نمی کند.خوشبختانه اگر اپل واچ دارید راه حلی برای باز کردن قفل آیفون با اپل واچ وجود دارد.

برای کار کردن، Face ID نیاز دارد که چشم‌ها، بینی و دهان شما قابل مشاهده باشند. بدیهی است که هنگام پوشیدن ماسک امکان پذیر نیست. اما تا زمانی که در حال استفاده از iOS 14.5 یا بالاتر روی آیفون خود هستید، می توانید با استفاده از Apple Watch دارای watchOS 7.4 یا بالاتر،خود را احراز هویت کنید. برای باز کردن قفل آیفون خود می توانید از هر اپل واچ سری 3 یا جدیدتر استفاده کنید.

به دلایل امنیتی،وقتی با اپل واچ قفل آن را باز کنید، همه چیز در آیفون شما قابل دسترسی نیست.برای مثال،نمی‌توانید خریدهای اپ استور را با استفاده از احراز اپل واچ تأیید کنید.

چگونه گزینه باز کردن قفل با اپل واچ را در آیفون روشن کنیم؟

قبل از اینکه بتوانید قفل آیفون خود را با استفاده از ساعت خود باز کنید،باید مطمئن شوید که اپل واچتان به آیفون متصل است. و یک رمز عبور روی صفحه قفل آن تنظیم شده است.

سپس،باید تنظیماتی را در گوشی خود فعال کنید.با باز کردن برنامه «Settings» در آیفون خود شروع کنید.اگر نمی‌توانید نماد برنامه را پیدا کنید،انگشت خود را روی صفحه اصلی خود به پایین بکشید و با استفاده از Spotlight Search آن را جستجو کنید.

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

سپس انگشت خود را به پایین بکشید و روی گزینه Face ID & Passcode ضربه بزنید.

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

با تایپ رمز عبور خود را احراز هویت کنید.

 

تنظیمات اپل واچ را که در زیر عنوان Unlock With Apple Watch یافت می شود،تغییر دهید.

یک پیام پاپ آپ با اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی ظاهر می شود.برای پایان دادن به فعال کردن ویژگی، روی دکمه «Turn On» ضربه بزنید.

چگونه قفل آیفون خود را با اپل واچ باز کنیم

اکنون می توانید اپل واچ خود را بپوشید و با فعال بودن تنظیمات بالا،رمز عبور صفحه ساعت خود را وارد کنید.در حالی که قفل آن باز است و در فاصله چند سانتی متری آیفون شما قرار دارد،همانطور که معمولاً هنگام استفاده از Face ID انجام می‌دهید،صفحه قفل گوشی هوشمند خود را به سمت بالا بکشید.

زمانی که آیفون شما تشخیص دهد که ماسک زده اید،می تواند بخشی از صورت شما را ببیند و با اپل واچ شما احراز هویت کند، قفل آن باز می شود.یک اعلان در ساعت شما به لرزه در می آید و به شما اطلاع می دهد که قفل گوشی خود را باز کرده اید.

اگر شخصی آیفون شما را گرفت و توانست با استفاده از اپل واچ تایید شده روی مچ دست شما قفل آن را باز کند،می توانید با ضربه زدن روی دکمه «Lock iPhone»سریعاً آن را قفل کنید.هر کسی که آیفون شما را دزدیده باشد نمی‌تواند دوباره با استفاده از اپل واچ قفل آن را باز کند.در عوض،باید رمز عبور یا رمز عبور صفحه قفل خود را به صورت دستی وارد کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *