آموزش نرم افزار

مدیریت پسورد های ذخیره شده در گوگل کروم

گوگل کروم امکان نمایش رمز عبورهای ذخیره شده را به شما می دهد.هنگامی که به حساب های خود در کروم وارد می شوید،اگر گزینه به بخاطر سپردن آن را فعال کنید،بعدا به راحتی قابل مشاهده خواهند بود.در این پست مدیریت پسورد های ذخیره شده در گوگل کروم را آموزش خواهیم داد.

نحوه ذخیره رمز عبور در کروم

اولین قدم برای مدیریت رمزهای عبور ذخیره شده،اطمینان از فعال بودن ذخیره رمز عبور است.این کار از طریق منوی رمزهای عبور انجام می شود.

برای دسترسی به آن، روی عکس پروفایل خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و سپس روی نماد کوچکی که شبیه یک کلید است کلیک کنید. همچنین می توانید chrome://settings/passwordsدر Omnibox (نوار آدرس) تایپ کرده و Enter را بزنید.

مدیریت پسورد های ذخیره شده در گوگل کروم

سوئیچ با برچسب “Offer to Save Passwords” را در موقعیت روشن قرار دهید (به طور پیش فرض باید روشن باشد).

اکنون،به وب‌سایتی بروید که باید در آن وارد شوید،اطلاعات کاربری خود را پر کنید و وارد شوید.پس از ارسال فرم،کروم از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید رمز عبور خود را ذخیره کنید یا خیر.روی «Save» کلیک کنید.

مدیریت پسورد های ذخیره شده در گوگل کروم

نحوه مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده

برای مشاهده لیستی از نام‌های کاربری و رمزهای عبور ذخیره شده در گوگل کروم،منوی گذرواژه‌ها را با کلیک کردن روی عکس نمایه خود در گوشه سمت راست بالا باز کنید، سپس دوباره روی کلید کوچک کلیک کنید. همچنین می توانید chrome://settings/passwordsدر نوار جستجو تایپ کرده و Enter را بزنید.

در تب جدید،به سمت عنوان “Saved Passwords” بروید و لیستی از نام‌های کاربری و رمزهای عبور ذخیره شده در کروم را خواهید دید.

مدیریت پسورد های ذخیره شده در گوگل کروم

برای مشاهده رمز عبور به صورت متن ساده،روی نماد چشم کلیک کنید.

اگر رایانه خود را با رمز عبور قفل می کنید،قبل از اینکه بتوانید این رمز عبور را مشاهده کنید، باید رمز عبور را وارد کنید.اگر آن را با یک پین تنظیم کرده اید، باید آن را وارد کنید.

نحوه حذف رمزهای عبور ذخیره شده

اگر به‌طور تصادفی روی «save to a password» کلیک کردید،اما دیگر آن حساب را ندارید یا نمی‌خواهید رمز عبورتان دیگر ذخیره شود،می‌توانید به همان سرعتی که آنها را ذخیره می‌کنید،آن‌ها را از کروم حذف کنید.

از منوی تنظیمات رمز عبور،روی نماد تنظیمات (سه نقطه) در کنار رمز عبوری که می‌خواهید حذف کنید کلیک کنید،سپس روی «delete» کلیک کنید.

مدیریت پسورد های ذخیره شده در گوگل کروم

رمز انتخاب شده بلافاصله حذف می شود. یک پنجره بازشو شما را از تغییر مطلع می‌کند و اگر به‌طور تصادفی آن را حذف کردید، می‌توانید برای بازیابی رمز عبور بر روی لغو کلیک کنید.

برای حذف هر ورودی از لیست رمزهای عبور خود، ابتدا باید به منوی تنظیمات کروم بروید.روی سه نقطه در سمت راست بالا کلیک کنید،سپس “Settings” را انتخاب کنید. همچنین می توانید chrome://settings/ در Omnibox تایپ کرده و Enter را بزنید.

 

پس از ورود به منوی تنظیمات، روی “Security and Privacy” در سمت راست کلیک کنید.

کمی بیشتر به پایین اسکرول کنید تا «Clear Browsing Data» را ببینید و روی آن کلیک کنید.

در پنجره بازشو، روی تب Advanced کلیک کنید، از منوی Time Range گزینه All time را انتخاب کنید، Passwords را علامت بزنید و در نهایت روی Clear Data کلیک کنید،هیچ بازگشتی از اینجا وجود ندارد،بنابراین قبل از حذف مطمئن شوید پسوردها را از چه زمانی به بعد می خواهید حذف کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *