آموزش نرم افزار

نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ

هنگامی که گوشی خود را گم می‌کنید از دست می دهید،خیلی بیشتر از یک تلفن را از دست می‌دهید.مهمترین چیزهایی که از دست می دهید می تواند مکالمات و اطلاعات شما باشد.Google Photos و Google Drive از برخی از فایل‌های مهم شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند،اما سایر برنامه‌ها خودکار نیستند.یکی از این برنامه ها واتس اپ است،اما راهی برای حل مشکلات وجود دارد.در اینجا نحوه پشتیبان گیری از واتس اپ و ذخیره داده های خود آورده شده است.

خوشبختانه ذخیره اطلاعات شما در فضای ابری فقط چند دقیقه طول می کشد و کاملا رایگان است.در اینجا نحوه پشتیبان گیری از واتساپ آورده شده است.

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که بکاپ گرفتن از واتساپ در نسخه کامپیوتر وجود ندارد و باید از موبایل استفاده کنید.نحوه بکاپ گرفتن در نسخه های اندروید و آی او اس در ادامه توضیح داده شده است.

روش بکاپ گرفتن از چت های واتس اپ در اندروید

  1. روی سه نقطه در بالا سمت راست و سپس Settings(در منوی فارسی تنظیمات)ضربه بزنید.

نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ

در این بخش گزینه Chats را لمس کنید.

نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ

اینجا گزینه Chat backup را بزنید.

نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ

اگر حساب گوگل دارید،می توانید چت های خود را گوگل درایو ذخیره کنید.می توانید گزینه Backup To Google Drive را لمس کنید.از اینجا می توانید فاصله زمانی بین بکاپ گرفتن از چت های خود را انتخاب کنید.

از این به بعد به صورت خودکار در زمان هایی که تعیین کردید از چت های شما نسخه پشتیبان تهیه می شود.

نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ

اگر به سیستم ابری گوگل درایو اطمینان کامل ندارید،می توانید در بخش Chat Backup با کلیک بر روی گزینه سبز،نسخه آفلاین چت های خود را روی حافظه گوشی داشته باشید.

بکاپ گرفتن از پیام های واتساپ در آیفون

جهت بکاپ گرفتن در واتساپ برای آیفون،روی گزینه Settings در سمت راست پایین صفحه بزنید.مانند نسخه اندروید گزینه Chats و پس از آن Chat Backup را کلیک کنید.اینجا هم می توانید به طور اتوماتیک یا دستی بکاپ بگیرید.این بکاپ در آی کلود ذخیره می شود.

انتقال بکاپ به گوشی جدید

ابتدا روی گوشی جدیدتان اکانت گوگل خود را که روی آن بکاپ گرفته اید را وارد کنید.

وقتی نوبت به راه اندازی تلفن جدیدتان رسید واتساپ را باز کنید.شماره تلفن خود را برای ورود وارد کنید.

نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ

Continue” را برای مشاهده درخواست های مجوز برای مخاطبین و فضای ذخیره سازی انتخاب کنید.

روی دکمه سبز رنگ «Restore» ضربه بزنید.

واتساپ بک آپی که پیدا می کند، اندازه کلی و تعداد پیام هایی که بازیابی می شوند را نشان می دهد.روی دکمه سبز رنگ “Next” ضربه بزنید.

راه اندازی واتس اپ را ادامه دهید و پیام های قدیمی خود را خواهید دید.سپس، مکالمات خود را از همان جایی که متوقف کردید،ادامه دهید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *