موبایل

پیدا کردن مک آدرس آیفون

آیا لازم دارید که مک آدرس آیفون خود را ببینید؟این کد که آدرس وای فای نیز نامیده می شود،نحوه شناسایی تلفن شما در شبکه است.اپل یافتن شناسه منحصر به فرد دستگاه شما را آسان می کند.در این پست نحوه پیدا کرد مک آدرس آیفون را توضیح خواهیم داد.

آدرس مک چیست؟

آدرس MAC یک شناسه منحصر به فرد برای یک جزء سخت افزاری در دستگاه شما است.هر سازنده یک آدرس MAC منحصر به فرد را به دستگاه های خود اختصاص می دهد.این آدرس برای شناسایی و شناسایی دستگاه شما در مجموعه بسیاری از دستگاه های دیگر استفاده می شود.

مک آدرس اساساً یک کد 12 رقمی است که معمولاً هر دو رقم با یک دونقطه از هم جدا می شود.در آیفون خود، یک آدرس مک برای کارت وای فای خود دارید تا شبکه وایرلس بداند چه هنگام شما گوشی خود را وصل می کنید.

مک آدرس آیفون خود را مشاهده کنید

برای بررسی مک آدرس آیفون، تنها چیزی که نیاز دارید دسترسی به برنامه تنظیمات گوشی است.

با راه اندازی Settings در آیفون خود شروع کنید.سپس روی گزینه “General” ضربه بزنید.

پیدا کرد مک آدرس آیفون

در منوی «General»، روی «About» ضربه بزنید تا اطلاعات گوشی خود را مشاهده کنید.

پیدا کرد مک آدرس آیفون

در صفحه «About»،در کنار«Wi-Fi Address»،آدرس مک آیفون شما فهرست شده است.

اکنون می توانید از این آدرس هر طور که می خواهید استفاده کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است  از آن برای فیلتر کردن مک آدرس استفاده کنید. (اگرچه ما لزوما آن را توصیه نمی کنیم).این به شما این امکان را می دهد تا تصمیم بگیرید که چه پهنای باندی را به دستگاه خاص خود بر اساس آدرس MAC آن بدهید و اینکه آیا به آن اجازه وصل شدن به شبکه خود را بدهید یا نه. کاربردهای دیگری هم دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *