آموزش نرم افزار

چگونه PDF را ویرایش کنیم؟

ساختن یک فایل PDF آسان است اما ویرایش آن به ابزارهای خاصی نیاز دارد.اگر به دنبال افزودن یا حذف متن،درج تصاویر،یا هر تغییر دیگری در فایل های PDF خود هستید،در اینجا گزینه های ویرایش شما وجود دارد.

از کدام روش برای ویرایش PDF خود استفاده کنید؟

بسته به نیازهای ویرایشی خود،روش مناسبی را در این راهنما انتخاب کنید.

اگر فایل PDF شما حاوی تصاویر، نمودارها یا قالب بندی زیادی نیست، از Microsoft Word برای ویرایش فایل خود استفاده کنید.این به این دلیل است که قالب بندی اصلی PDF شما ممکن است زمانی که آن را در Word راه اندازی می کنید از بین برود.PDF های معمولی که عمدتاً فقط محتوای متنی دارند به خوبی کار می کنند.

راه دیگر برای ویرایش فایل های PDF استفاده از مرورگر مایکروسافت اج است.اگر می خواهید فایل خود را با افزودن متن، نقاشی و نکات برجسته حاشیه نویسی کنید،این بهترین راه رایگان برای انجام این کار است.

اگر PDF شما حاوی اطلاعات حساسی نیست، پس حتی نیازی به نصب ابزاری برای ویرایش فایل PDF خود ندارید.به سادگی به یک سایت ویرایشگر PDF آنلاین بروید،PDF خود را آپلود کنید و هر تغییری را که می خواهید در فایل خود ایجاد کنید.

ویرایش PDF با استفاده از ورد

اگر خیلی نگران حفظ قالب PDF خود نیستید، یا PDF شما عمدتاً حاوی محتوای متنی است، از Microsoft Word برای ایجاد تغییرات در فایل خود استفاده کنید.این روش در برنامه موبایل ورد نیز کار می کند، اما در نسخه وب نه.

برای انجام این کار، ابتدا ورد را در رایانه خود اجرا کنید و Open > Browse را انتخاب کنید.پی دی اف خود را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید تا در ورد باز شود.

چگونه PDF را ویرایش کنیم؟

قبل از اینکه پی دی اف شما باز شود،ورد یک هشدار نشان می دهد که ممکن است برخی از قالب بندی اصلی PDF خود را از دست بدهید.اگر با این کار مشکلی ندارید،روی «OK» در اعلان کلیک کنید.

چگونه PDF را ویرایش کنیم؟

اکنون نسخه قابل ویرایش پی دی اف خود را در پنجره ورد خواهید دید.در بالای پنجره، روی “Enable Editing”و سپس“OK” کلیک کنید تا ویرایش فایل شما شروع شود.

برای تغییر یا ویرایش متن، متن موجود را انتخاب کرده و کار مورد نظر را انجام دهید.به طور مشابه،برای حذف یک تصویر، تصویر را انتخاب کنید و روی صفحه کلید خود Delete را فشار دهید.با خیال راحت هر تغییری که می خواهید ایجاد کنید.

پس از انجام تغییرات،فایل را به صورت پی دی اف ذخیره کنید.برای انجام این کار،در گوشه سمت چپ بالای ورد، روی «File» کلیک کنید.

چگونه PDF را ویرایش کنیم؟

در صفحه باز شده،Save As>Browse را انتخاب کنید.

در پنجره “Save As”،پوشه‌ای را انتخاب کنید تا فایلتان در آن ذخیره شود.روی فیلد «File Name» کلیک کنید و یک نام برای PDF ویرایش شده‌تان تایپ کنید.روی منوی کشویی «Save as Type» کلیک کنید و «PDF» را انتخاب کنید.

سپس PDF خود را با کلیک روی “Save” در پایین ذخیره کنید.

چگونه PDF را ویرایش کنیم؟

PDF ویرایش شده شما اکنون در پوشه انتخابی شما موجود است.همه چیز آماده است.

یک PDF را با Microsoft Edge تغییر دهید

اگر فقط به دنبال افزودن متن، نقاشی یا نکات برجسته به PDF خود هستید،از مرورگر اج مایکروسافت برای انجام این کار استفاده کنید.

با باز کردن پی دی اف خود با Edge شروع کنید.برای انجام این کار،PDF خود را در File Explorer (ویندوز) یا Finder (Mac) پیدا کنید. سپس روی PDF خود کلیک راست کرده و Open With > Microsoft Edge را انتخاب کنید.

هنگامی که PDF شما در Edge باز می شود، در بالای پیش نمایش PDF، گزینه های مختلف ویرایش را مشاهده خواهید کرد. این گزینه ها عبارتند از:

  • Add Text : برای افزودن یک رشته متن جدید به PDF خود، این گزینه را انتخاب کنید.
  • Draw : برای کشیدن خطوط در رنگ ها و سطوح ضخامت مختلف، این گزینه را انتخاب کنید.
  • Highlight : برای برجسته کردن موارد در رنگ های مختلف، این گزینه را انتخاب کنید.
  • Erase : برای حذف هرگونه تغییری که در PDF خود ایجاد کرده اید، از این پاک کن استفاده کنید.

هنگامی که تغییرات مورد نظر را در PDF خود انجام دادید، فایل را با کلیک بر روی “Save” (یک نماد فلاپی دیسک) در گوشه سمت راست بالا ذخیره کنید. اگر می خواهید PDF ویرایش شده را به عنوان یک فایل جداگانه ذخیره کنید، سپس گزینه “Save As” را انتخاب کنید (نماد یک فلاپی دیسک با مداد).

یک PDF آنلاین را ویرایش کنید

اگر PDF شما حاوی اطلاعات حساس نیست و خوشحال هستید که آن را بدون نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی در سایتی آپلود کنید، یک ویرایشگر PDF آنلاین بهترین گزینه برای شما است. با چنین ویرایشگری، می توانید چندین نوع تغییر در فایل خود ایجاد کنید، همه از طریق مرورگر وب خود.

ویرایشگرهای PDF آنلاین محبوب شامل Smallpdf ، Sejda ، iLovePDF ، و غیره هستند. ما در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از Sejda برای ویرایش فایل خود استفاده کنید.می توانید از این روش در موبایل نیز استفاده کنید.

با باز کردن مرورگر وب مورد علاقه خود و باز کردن سایت Sejda شروع کنید.در سایت، فایل خود را با کلیک روی «Upload PDF File» آپلود کنید.

پس از آپلود PDF شما، سایت ویرایشگر خود را باز می کند.در بالای ویرایشگر، همه راه های موجود برای ویرایش فایل PDF خود را دارید.می‌توانید از این گزینه‌ها برای افزودن متن، پیوند، تصاویر، علائم،حاشیه‌نویسی و موارد دیگر به فایل خود استفاده کنید.

با خیال راحت هر تغییری را که می خواهید در PDF خود ایجاد کنید.

پس از انجام تغییرات،در پایین پیش‌نمایش PDF،روی «Apply Changes» کلیک کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *